דף הבית / איתור נזילות בגז
איתור נזילות בגז

חיישן גז – הדרך היעילה והקצרה לאיתור כל נזילה

זה עלול להתרחש בכל בית או חצר בבניין משותף - נזילת מים בצנרת סמויה המייקרת לכם את חשבון המים. למעשה, רוב הסיכויים שלא תדעו עליה עד שתופתעו לגלות שחשבון המים התייקר באופן משמעותי.

יתכן כי נזילה זו מינורית, מייקרת לכם את חשבון המים באופן הדרגתי וכלל אינכם מודעים לדבר. כך או כך, יש צורך באינסטלטור בעל מכשור שיכול לאתר את מקור הנזילה וכאשר מדובר בנזילה בצנרת סמויה מתחת למרצפות, האיתור רק הולך ונעשה מסובך יותר.

מה זה חיישן גז לאיתור נזילות מים?

חיישן גז הוא מכשיר הפועל לאיתור של מגוון נזילות מים או גז ממערכות שונות. ניתן להשתמש בו גם לאיתור נזילות מים במערכות אינסטלציה ביתיות. החיישן מגלה ומתריע על דליפת גז בצנרת המים שמסמן היכן מקור הנזילה. הגז בו משתמשים לגילוי מקור הנזילה הוא למעשה חנקן המשמש ל – 95% מהתערובת וגז מימן המשמש ל – 5% הנותרים. סוג גז זה אינו מסוכן ונחשב לידידותי לסביבה.

בעל המקצוע עובר לאורך קו הצנרת ובעזרת החיישן מחפש נזילת גז לאורך צנרת המים. מדוע ישנו גז בתוך צנרת המים? כיוון שעל מנת לחשוף את מקור נזילת המים יש להחדיר גז לצנרת המים. חיישן הגז קולט כל דליפה של גז בצנרת ומרתיע על כך. ברגע זה כל מה שיש לעשות הוא לחשוף את אזור הצנרת בו יש חשד לנזילת מים ולטפל בו.

מה היתרונות בשימוש בחיישן גז?

החיישן מסוגל להתמקד על מקור הנזילה ברמת דיוק גבוהה מאוד וחוסך זמן רב ועבודה מיותרת. הגז שמוחדר לצנרת המים הוא ידידותי לסביבה, בעל חשיבות רבה ומסיר כל חשש בטיחותי בביצוע העבודה ובמהלכה. הבדיקה בעזרת חיישן הגז מאפשרת גילוי מידי, כך גם הטיפול בנזילה מתאפשר עוד באותו היום ומקצר את זמן הטיפול באופן משמעותי.

אמנם הזמנת טכנאי לגילוי נזילה בעזרת חיישן גז היא דבר יקר יחסית אולם בעזרת מכשור זה ניתן למנוע חפירות באדמה, פתיחת רצפות והחזרתם, גילוי של נזילות מים בעומק האדמה, תיקון וטיפול נקודתי בבעיה, חיסכון בהחלפת קו צנרת שלם ועוד יתרונות שאם ניקח את כולן בחשבון נגלה כי טווח המחיר עם חיישן גז או ללא חיישן גז יכול להיות אותו הדבר או אפילו, במקרים מסוימים, יותר זול.                                   

באילו מקרים נשתמש בחיישן גז?

השימוש בחיישן זה טוב למקרי נזילות מים שאינן ניתנות להבחנה כמו בצינורות תת קרקעיות. יכולת זו טובה עד לגילוי בעומק של 12 מטרים ויש בכך יתרון משמעותי בהשוואה למכשירים אחרים המסוגלים גם כן לגלות נזילת מים בצנרת. רק לצורך הדוגמה, מכשור מתקדם נוסף המשתמש בגלי קול וקרוי מיקרופון קרקע, מסוגל לקלוט דליפות תת קרקעיות רק עד שישה מטרים עומק - חצי מיכולת חיישן הגז.

בנוסף לכך, השימוש בחיישן גז הוא רחב יותר מגילוי נזילת מים וניתן למצוא אותו גם כאשר מבקשים לבצע בדיקת איטום למרתפים, מבנים או גגות. החיישן מסוגל לקלוט ולאתר נזילות מים גם בצינורות גדולים או ראשיים.